President Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter külastasid raskelt viga saanud Eesti sõdureid

DELFI VIDEO: President Ilves: Eesti saab oma veteranipoliitikat parandada
12.08.2012 / Delfi

 

President Toomas Hendrik Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter kohtusid eile Briti armee Headley Courti taastusravikeskuses ravil viibiva kuue Afganistanis raskelt viga saanud Eesti kaitseväelasega.
President Toomas Hendrik Ilves ütles Delfile pärast kohtumist, et tegu oli sooja ja avatud kohtumisega. „Need poisid on tõelised sangarid ja mul on väga hea meel, et koostöös briti sõjaväega on meie sõduritel sellised võimalused ennast ravida,“ sõnas Ilves.
Ilves nentis, et noormehed on Inglismaal olevate võimalustega väga rahul ning märkis, et kindlasti annab ka Eestil oma veteranipoliitikat parandada. „Kindlasti praegu välja töötamisel veteranipoliitika kaitseministeeriumis viib seda edasi ja mul on hea meel, et sellega tegeldakse.“
Noormehed ise leiavad, et taastusravi Eestis võiks parem olla, et selleks ei peaks Suurbritanniasse minema. Kvaliteetsem taastusravi eeldab aga põhiliselt varustust. „Ma kavatsen rääkida valitsusega, mida saab teha,“ kinnitas Ilves.
meedia-delfi20120812-1 meedia-delfi20120812-2 meedia-delfi20120812-3

Loe edasi ning vaata pilte ja videot Delfist

 


DELFI VIDEO: Gerd Kanter: mina võitlen sentimeetrite ja võidu nimel, viga saanud sõdurid on Eesti eest palju rohkem ohverdanud

12.08.2012 / Delfi

 

President Toomas Hendrik Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter kohtusid eile Briti armee Headley Courti taastusravikeskuses ravil viibiva kuue Afganistanis raskelt viga saanud Eesti kaitseväelasega.
Gerd Kanter rääkis Delfile pärast kohtumist, et peab noormehi sangariteks. Kanter nentis, et tema võitleb sentimeetrite ja võidu nimel, kuid viga saanud sõdurid on Eesti riigi nimel hulga rohkem ohverdanud.
Samas kiitis Kanter noormeeste positiivset meelestatust, kuna nad püüdlevad uuesti jalule saamise poole. „See töö, et olukorrast välja tulla, on väga raske, aga poisid püüavad ja tahavad. See on õige suhtumine,“ kiitis Kanter.

Loe edasi Delfist


Haavatud sõdurid presidendile: elus peab edasi vaatama!
13.08.2012 / Eesti Päevaleht

 

Inglismaal taastusravi saavate sõdurite suurim unistus on see, et Eestiski oleks heal tasemel rehabilitatsiooni­keskus.

Vaata videot siit!

Laupäeva hommikul on kell 8.30, kui saabun Mayflower Milleniumi hotelli Londonis.

Olen aegsasti kohal, et koos presidendiga minna kohtuma Afganistanis haavata saanud Eesti sõjaväelastega, kes praegu viibivad Inglismaal taastusravil. Eesti poisid, ehk sõdurid, kes välismissioonil haavata saanud, tuuakse ravile just nimelt Inglismaale, sest siin olla parimad tingimused meeste kiireks ja edukaks raviks. […]
Loe edasi Eesti Päevalehest

 


SUUR FOTOGALERII: President Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter külastasid raskelt viga saanud Eesti sõdureid 

13.08.2012 / Delfi

 

President Toomas Hendrik Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter kohtusid laupäeval Briti armee Headley Courti taastusravikeskuses ravil viibiva kuue Afganistanis raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelasega.

Sõdurid rääkisid kohtumisel, et oleks ideaalne, kui ka Eestis oleks samal tasemel rehabilitatsioonikeskus, et taastusravile ei tuleks sõita Inglismaale. „Saaks ka ühiskonna suhtumise Eestis selliseks nagu siin Inglismaal on, siis oleks juba pool teed käidud,“ lisas üks noormeestest.

Loe edasi ja vaata pilte Delfist