Ilvese sõnul on oluline Eesti inimeste kindlustunne tuleviku suhtes

BNS

Ilves

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on oluline inimeste kindlustunne, et Eestis on mõtet ehitada, unistada ja tuleviku nimel pingutada.

Ilves ütles kolmapäeval Carolin Illenzeeri Fondi heategevusõhtusöögil, et Eesti julgeolek on kaitstud siis, kui lisaks kaasaegsetele sõduritele ja relvadele ning jõulisele heidutusele on olemas ka sidus ühiskond, vabakondlik mõtlemine ja tegutsemine ning hea haridus, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

Riigipea pidas vajalikuks, et Eesti riigikaitsest hoolimine käiks käsikäes julgeolekusse panustamisega mujal maailmas, kus Eesti kaitseväelased tegutsevad Lähis-Idas, Kosovos ja Malis ning peagi läheb jalaväerühm ÜRO rahutagamise missioonile Liibanonis. „Need ei ole võõrad missioonid. Nagu ei ole Ohio osariigist pärit USA merejalaväelasele võõras Tapa kasarmu ega Hispaania piloodile Ämari lennuväli,” sõnas Ilves.

„Ent oluline on inimeste kindlustunne, et Eestis on mõtet ehitada, unistada ja tuleviku nimel pingutada,” rääkis riigipea. „Et Eestis on õigusriik, kus oleme kindlad, et kohus on õiglane ja lahendid samuti. Et Eesti ei lähe pankrotti ega vaju hukutavasse pöörisesse. Et omavahelised vaidlused lahendatakse ilma vägivallata. Et me mõõdame inimesi nende väärtuste, oskuste ja hoiakute järgi, mitte päritolu, usu ja emakeele põhjal. Et me kaasame oma kaasmaalasi, ega lahterda oma rahvast õigeteks ja teisejärgulisteks, erinevate maailmavaadetega vaenlasteks või väärtusetuteks.”

Rääkides Eesti veteranipoliitikast, pidas president Ilves oluliseks, et ei unustataks oma veterane ja nende muresid. „Ma tunnustan neid, kes on pühendunud riigikaitsele – kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende perekondi,” ütles president Ilves tänades kõiki, kes panustasid riigikaitse toetusesse.

Carolin Illenzeeri Fondi heategevusliku õhtusöögi tulu läheb teenistuses langenud või vigastada saanud kaitseväelaste laste hariduse ja huvitegevuse toetuseks. Neid lapsi on 50.

Vaata lähemalt: Seitsmesed uudised (23.04.2015)