Kivi-Vigala Rahvamajas toimus kontsert ja isetegevuse ülevaatus

             
Tekst Heli Lints. Vigala Sõnumid
Kivi-Vigala Rahvamajas toimus kontsert ja isetegevuse ülevaatus

Maikuu alguses toimus Kivi-Vigala Rahvamajas III korraline isetegevuse ülevaatus, mis on jätkuks kunagi toimunud Vigala valla isetegemise päevale.
Selle aasta teemaks oli „Sõdurid”. Et teemasse korralikult sisse elada, alustasid õhtut 15 Eesti Kaitseväe staabi- ja sidepataljoni ajateenijat, kes andsid pea pooleteise tunnise kontserdi. Kõlasid kaunid laulud isamaast, naistest, sõduritest, armastusest ja emadest, vahepaladeks räägiti juhtumisi sõdurielust, heideti nalja nii enda kui ka oma lähedaste üle. Näidati ka oma kitarrimängimise oskust, suheldi publikuga ja väljavalitud publiku hulgast said ka imekauni roosi ja sõrmuse omanikeks.
Laulud olid nii kaasakiskuvad ja hoogsad, et näiteks „Tädi Anna” laulu ajal ei suutnud Helmi ennast tagasi hoida ja vallutas tantsupõranda. Sõduripoistele läks see väga hinge ja Helmist sai nende üleüldine lemmik. Kontserdi lõppedes ei tahtnud aplaus vaibuda ja minu teada esimest korda Kivi-Vigala Rahvamajas tänati esinejaid publiku poolt püsti tõustes. Hämmastav on see, et need noormehed alustasid oma ajateenistust sügisel, nad on tulnud Eestimaa erinevatest paikadest ja detsembri alguses, kui „Singirullid” käisid esinemas Tallinnas staabi- ja sidepataljonis, juba siis laulsid need samad sõduripoisid väga kaunilt mitmehäälseid laule. Suur teene selles on kindlasti nende poiste juhendajal Reet Kaljulal. Sügav kummardus talle ja noormeestele muidugi ka.

Õhtu teises pooles astusid oma kavadega üles memmede rühm „Kullerkupp”, naisansambel „Hõbejuus”, näiteringid „Topelt-Kiiks” ja „Sõbra- Vägi”, Vigala Vallavalitsus, Kivi-Vigala Põhikool ja „Singirullid”. Vigala Hooldekodu jälgis seekord toimuvat publiku hulgast, aga loodame neid järgmisel korral jälle „lavalaudadel” näha. Kavad olid humoorikad ja igati vahvad. Nii et kõik kollektiivid teenisid auga välja manöövrite eduka sooritamise eest „Tunnustähe” ja „Suhhoje pajoki”.

Aitäh teile kõigile, kes te viitsisite kohale tulla ja selle õhtu meeldejäävaks muuta. Kohtume järgmisel aastal Kivi-Vigala Rahvamaja IV korralisel isetegevuse ülevaatusel.