Välisminister Urmas Paet alustas visiiti Afganistanis

3. aprill 2013

Välisminister Urmas Paet on tänasest visiidil Afganistanis, kus ta arutab Afganistani edasisi arenguid ning välisvägede vähendamisega seonduvat.
Kõne all on ka Eesti arengukoostööprojektid Afganistanis. Samuti soovib välisminister avaldada toetust ja tänu Afganistanis teenivatele Eesti sõjaväelastele ning politseinikele.

Kabulis on välisminister Paetil kavas kohtumine Afganistani välisministri Zalmai Rassouli ja Euroopa Liidu eriesindaja Vygaudas Ušackasega, teatas välisministeeriumi pressitalitus.

Välisminister Paet külastab ka Lõuna-Afganistanis Camp Bastionis paiknevaid Eesti kaitseväelasi ning kohtub rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude ISAF edela regionaalse väejuhatuse ülema USA kindralmajor Walter Milleriga.

Eesti välisminister külastab ka Helmandi provintsi pealinna Lashgar Gah’d, kus ta kohtub Helmandi väekoondise (Task Force Helmand) ülema Ühendkuningriigi brigaadikindral Rupert Jones’iga. Samuti kohtub Paet Lashkar Gah’s asuva rahvusvahelise ülesehitusmeeskonna (Provincial Reconstruction Team – PRT) juhi Catriona Laingiga.

Välisminister kohtub visiidi raames veel ka Euroopa Liidu Afganistani politseimissioonis (EUPOL) ja NATO väljaõppemissioonis (NATO Training Mission-Afghanistan – NTM-A) töötavate Eesti politseinikega.